2018 рік - Рік реалізації правопросвітницького проекту "Я маю право!"

2018 рік - Рік реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!»

Указ Президента України №361/2017 "Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!»"

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року № 638-Р «Про реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!» у 2017 - 2019 роках»

/Files/images/_2018/780-x-216-баннер-ЯМП-на-сайт-МЮ.jpgPеалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.

Mета – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.

Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

Сайт проекту http://pravo.minjust.gov.ua/

План заходів
 з проведення у 2018 році Року реалізації правопросвітницького
 проекту «Я маю право!»
в Харківському технологічному ліцеї №9
Харківської міської ради Харківської області

Термін проведення

Відповідальний

1.

Оформити в бібліотеці ліцею  змінну тематичну виставку  літератури, фото-матеріалів  за темами: «Закон і ми», «Освіта та право», книжкові виставки літератури правового змісту, «Мої права - моє життя», «Знай і поважай закон», «Людина і Закон» тощо

Січень

Журавльова О.П.,

бібліотекар ліцею

2.

Взяти участь у проведенні районного брейн-рингу за темою «Кращі знавці правознавства» для учнів 9-11-х класів

Квітень

3.

Організувати проведення виховних годин за темами:  «Ти – людина, громадянин, значить, маєш права», «Людина і закон», «Я маю право…», «Наслідки злочину для особи та суспільства», «Чи знаю я закон?», «Мої моральні принципи» тощо

для учнів 7-11-х класів

класні керівники

4.

Організувати проведення шкільного та взяти участь у районному конкурсі малюнків для учнів 1-5-х класів «Права дитини»

Березень 2018 року

Єсіна О.А., вчитель малювання

5.

Взяти участь у районній науковій конференції «Гарантії прав людини в національній та міжнародній правових системах» серед учнів        9-11-х класів закладів загальної середньої освіти району

6.

Організувати участь у районному конкурсі-есе на правову тематику для учнів 8-9-х класів

Листопад 2018 року

7.

Організувати проведення профілактичних занять з учнями       8-10-х класів із залученням співробітників Управління патрульної поліції м. Харкова за темою «Відповідальність неповнолітніх за правопорушення»

Згідно з графіком

Данко О.М., заступник директора з виховної роботи

8.

Організувати  проведення Днів Права під час роботи пришкільного табору відпочинку «Бригантина»

Червень

вихователі табору

10.

Організувати проведення занять для педагогів за темами: «Права людини та сучасні виклики України», «Конституційні засади єдиної суверенної держави», «Права особистості та суспільні обов’язки на захисті суверенності й державності України», «Основні права і  обов’язки сучасного громадянина України» тощо за участю провідних юристів, учасників антитерористичної операції на сході України, членів їх сімей

2018 року

Денисюк Л.І., директор ліцею.

Руденко С.О.,

вчитель правознавства

14.

Забезпечити висвітлення заходів, присвячених Року реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» на офіційному сайті ліцею