Положення про дитячу неполітичну організацію «Бригантина»

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ Д/О «БРИГАНТИНА»

• Дитяча організація  «Бригантина» є добровільним, громадським об'єднанням школярів Харківського технологічного ліцею № 9 Харківської міської ради Харківської області, які об'єдналися на основі спільних інтересів для реалізації мети та завдань, визначених статутом.
• «Бригантина» орієнтується на ідеали гуманного та демократичного суспільства та діє згідно з законом України «Про молодіжні та дитячі громадські організації» від 01.12.1998 р. і даним Статутом.
• «Бригантина» є організацією, яка створена для об'єднання дітей та юнацтва з метою координації зусиль у вихованні молоді в дусі традицій і звичаїв українського народу.
• «Бригантина» може співпрацювати з державними організаціями.

МЕТА, ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ТА ФОРМИ ДІЯЛЬНОСТІ

Мета  д/о «Бригантина» зумовлена основними положеннями Концепції громадянської освіти в Україні:
- формування особистості, якій притаманні демократична громадянська культура, усвідомлення взаємозв’язків між індивідуальною свободою, правами людини та її громадянською відповідальністю, готовності до компетентної участі у житті суспільства;
- виховувати себе в дусі відданості Україні та її відродження.
Формування особистості учнів здійснюється вчителями-консультантами, які входять до складу Ради та об’єднані в Координаційну раду.

ЗАВДАННЯ  д/о «Бригантина»

• виховати гармонійно розвинену особистість, справжнього громадянина України;
• допомагати кожному своєму члену відшукати своє життєве призначення;
• формувати активну громадську позицію, почуття власної гідності, готовності відповідати за свої дії, рішення;
• формувати особистість, яка керується законами доброти, честі, поваги і любові до рідних, близьких людей, взаємодопомоги, взаємовиручки, безкорисливості;
• формувати особистість, яка керується законами поваги до національних звичаїв і традицій інших народів;
• ознайомитися з історією, культурою, побутом, традиціями українців, допомогти в створенні правильного уявлення про життя українського народу на різних етапах його розвитку.

Координують діяльність органів учнівського самоврядування  шість  центрів:

1. Центр «Милосердя»/«Пам’ять».

2. Центр творчості і спорту.

3. Центр соціального захисту.

4. Центр преси та інформації.

5. Навчальний центр.

6. Центр дисципліни і порядку.

1. Центр «Милосердя»/«Пам’ять».

Організовує надання шефської допомоги вихованцям інтернатів, приютів, організовує роботу із соціальної підтримки учнів ліцею із соціально незахищених родин, проводить акції благодійницького характеру.  Організує допомогу ветеранам і учасникам ВВВ за мікрорайоном ліцею, проведення благодійного ярмарку з передачею коштів учасникам війни. Організує упорядкування захоронень учасників ВВВ на 13 міському кладовищі. Організовує  проведення екскурсій.

2. Центр творчості і спорту.

Планує і організує колективну творчу діяльність за культурно-мистецьким і спортивно-оздоровчими напрямами.

3. Центр соціального захисту.

Сприяє формуванню правової культури , пропаганді  правових знань, захисту інтересів неповнолітніх.

Здійснює профілактичну роботу щодо запобігання появі шкідливих звичок , контролює санітарно - гігієнічний стан навчальних кабінетів, пропагандує  здоровий спосіб життя.

4. Центр преси та інформації.

Забезпечує інформаційні потреби ліцею, висвітлює події  шкільного життя, розроблення проектів. Відповідає за випуск періодичної печатної газети  «Бригантина».

5. Навчальний центр.

Сприяє вдосконаленню навчальної діяльності учнів, приймає участь   у організації предметних олімпіад, інтелектуальних змагань, предметних тижнів.

6. Центр дисципліни і порядку.

Проводить роботу щодо дотримання учнями внутрішнього розпорядку ліцею

РАДА

У період між Конференціями керує діяльністю д/о «Бригантина»  Рада лідерів:
• обирає голову Ради та розподіляє обов'язки членів Ради;
• здійснює виконання рішень Конференції;
• формує й затверджує проекти програм акцій д/о «Бригантина» координує їх реалізацію;
• приймає рішення щодо проведення Конференції.

ПРИНЦИПАМИ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ШКІЛЬНОГО САМОВРЯДУВАННЯ Є:

• гуманізм,
• демократичність,
• зорієнтованість на позитивні соціальні дії,
• наступність,
• культуровідповідність,
• політкультурність,
• плюралізм,
• самостійність.

ДЕКЛАРАЦІЇ ПРАВ ТА ОБОВ'ЯЗКІВ Д/О «БРИГАНТИНА»:

Члени д/о  «Бригантина» мають право:
1. Удосконалювати себе, як особистість.
2. Самореалізовуватися.
3. Проявляти активність і самостійність в організації.
4. Право на свободу думки.
5. Володіти своїм майном.
6. Захищати свою честь і гідність у керівних органах „ШУМ”. Послідовно відстоювати свої права.

ЧЛЕНИ Д/О «БРИГАНТИНА» ЗОБОВ'ЯЗАНІ:

1. Любити свою Батьківщину, державу - Україну.
2. Виконувати Закон України "Про мови".
3. Берегти народну спадщину, дотримуватися сімейних та шкільних традицій.
4. Вчитися успішно, працювати творчо.
5. Вміти самостійно приймати відповідальні рішення.
6. Діяти у правовому полі.
7. Брати участь у соціальних, культурних, природозахисних акціях.
8. Поважати представників інших культур та релігій.
9. Набувати досвіду демократичної поведінки.
10. Утверджувати принципи загальнолюдської моралі.
11. Берегти своє здоров'я. Пропагувати здоровий спосіб життя
12. Бути прикладом для молодших.

ОРГАНИ ОРГАНІЗАЦІЇ

Вищим керівним органом  д/о «Бригантина» є Конференція, яка скликається один раз на рік. Позачергова Конференція може скликатися Радою лідерів за своєю ініціативою.
• обирає склад Ради лідерів терміном на рік і визначає кількість членів Ради;
• приймає статут та програму, вносить до них зміни та доповнення;
• визначає основні напрямки діяльності;
• заслуховує й оцінює діяльність Ради лідерів;
• приймає рішення про реорганізацію й ліквідацію;