1 трав. 2024
Про найважливіші події у сфері якості освіти у квітні 2024 року
Управління Державної служби якості освіти у Харківській області інформує про найважливіші події у сфері якості освіти у квітні 2024 року.

Інформація МОН України: ​Коротко про планування вступної кампанії у 2023 році.

23 лист. 2022

ЗНО було і буде механізмом прозорого вступу до закладів вищої освіти. Однак в умовах воєнного стану існують перешкоди щодо його організації та проведення, а також неможливо охопити тестуванням потенційних вступників до українських ЗВО, які тимчасово перебувають за кордоном. Безпекова складова та труднощі логістики не дозволяють МОН планувати проведення зовнішнішнього незалежного оцінювання у традиційному форматі. МОН як альтернативу ЗНО розглядає проведення у 2023 році удосконаленого НМТ. Тестові завдання укладуть згідно з програмами ЗНО з відповідних предметів. НМТ міститиме обов’язковий та додатковий блоки. Плануємо, що обов’язковий блок буде складатися з чотирьох предметів: ✅української мови; ✅математики; ✅історії України; ✅іноземної мови (на вибір вступників будуть запропоновані англійська, французька, німецька та іспанська мови). Учасники упродовж 90 хвилин виконуватимуть завдання з української мови та математики, а після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови. В окремий день вступники зможуть скласти додатковий блок НМТ з фізики, хімії чи біології, результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови. Тестування з додаткових предметів триватиме 75 хвилин. Реєстрація для участі в НМТ планується у квітні, а тестування у червні – липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій. Для вступу у 2023 році можуть бути використані результати: ▪️НМТ 2023 року; ▪️НМТ 2022 року; ▪️ЗНО 2020-2021 років. Наголошую, що змінити формат проведення вступних випробувань можливо лише після ухвалення відповідного Закону, що є компетенцією Верховної Ради України. МОН надасть більше інформації після внесення законопроєкту на розгляд до парламенту та оприлюднить проєкт Порядку прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2023 році для громадського обговорення.

МОН як альтернативу ЗНО розглядає проведення у 2023 році удосконаленого НМТ.

Тестові завдання укладуть згідно з програмами ЗНО з відповідних предметів.

НМТ міститиме обов’язковий та додатковий блоки.

Плануємо, що обов’язковий блок буде складатися з чотирьох предметів:

✅української мови;

✅математики;

✅історії України;

В окремий день вступники зможуть скласти додатковий блок НМТ з фізики, хімії чи біології, результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови. Тестування з додаткових предметів триватиме 75 хвилин.

Реєстрація для участі в НМТ планується у квітні, а тестування у червні – липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій.

Для вступу у 2023 році можуть бути використані результати:

▪️НМТ 2023 року;

▪️НМТ 2022 року;

▪️ЗНО 2020-2021 років.

Наголошую, що змінити формат проведення вступних випробувань можливо лише після  ухвалення відповідного Закону, що є компетенцією Верховної  Ради України.

МОН надасть більше інформації після внесення законопроєкту на розгляд до парламенту та оприлюднить проєкт Порядку прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2023 році для громадського обговорення.