Вибухонебезпечні та незнайомі предмети

Матеріал для уроків, класних годин, бесід

Вибухонебезпечні предмети

ЮНІСЕФ спільно з Державною службою надзвичайних ситуацій, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Нацполіцією підготували серію освітніх відео з песиком Патроном про ризики тих вибухонебезпечних предметів, які можна зустріти на території України, де велись бойові дії.

Пам'ятайте головне правило, якщо побачили підозрілий предмет - Не підходь! Не чіпай! Телефонуй 101!

Мінна безпека для дітей: у відкритому доступі зʼявилася книжка-комікс

Завантажити книжку можна за посиланнями:

1 частина;       2 частина.

Обережно, міни! Мультики та пісенька для дітей про правила поводження з невідомими предметами (відео)

Дотримуйтесь загальних правил безпеки життєдіяльності!
Бережіть своє життя!

До вибухонебезпечних предметів належать:

вибухові речовини — хімічні сполуки або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удару, тертя, вибуху іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що саморозповсюджується, з виділенням великої кількості енергії і утворенням газів.

- боєприпаси - вироби одноразового вживання, призначені для враження живої сили супротивника,  техніки або споруд. До боєприпасів належать:

• бойові частини ракет;
  • авіаційні бомби;
  • артилерійські боєприпаси (снаряди, міни);
  • інженерні боєприпаси (протитанкові і протипіхотні міни);
  • ручні гранати;
  • стрілецькі боєприпаси (набої до пістолетів, карабінів, автоматів тощо);
  • піротехнічні засоби:
  • патрони (сигнальні, освітлювальні, імітаційні, спеціальні);
  • вибухові пакети;
  • петарди;
  • ракети (освітлювальні, сигнальні);
  • гранати;
  • димові шашки;
  • саморобні вибухові пристрої - пристрої, в яких застосований хоча б один елемент конструкції саморобного виготовлення (саморобні міни-пастки);
  • міни-сюрпризи, що імітують предмети домашнього побуту, дитячі іграшки або речі, що привертають увагу.

Мінна безпека

Мультфільм про захоплюючі історії з життя хлопчика Сашка та його кота Шкоди, які завдяки знанням правил мінної безпеки уникають всіх пасток підступних мін.

При знаходженні мін, снарядів, гранат тощо негайно викликають фахівців, які огороджують район і знешкоджують небезпечні знахідки.

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО:

-наближатися до предмета;
-пересувати його або брати до рук;
-розряджати, кидати, вдаряти по ньому;
-розпалювати поряд багаття або кидати до нього предмет;
-приносити предмет додому, у двір, до школи.

Необхідно негайно повідомити поліцію,

службу з надзвичайних ситуацій або дорослих про знахідку!