8 трав. 2024
День пам'яті та примирення
8 травня учні ліцею долучились до заходів щодо вшанування кожного, хто боровся з нацизмом.

6 трав. 2024
"Смаколики для наших захисників України"
З 1 по 5 травня наша ліцейська спільнота взяла активну участь у освітній акції " Без сім'ї та свого роду немає нації, народу" в номінації "Смаколики для наших захисників України ".

1 трав. 2024
Про найважливіші події у сфері якості освіти у квітні 2024 року
Управління Державної служби якості освіти у Харківській області інформує про найважливіші події у сфері якості освіти у квітні 2024 року.

Протидія насильству

До уваги! Дітям, підліткам!

Складна поведінка дитини: як знайти ключ до позитивних змін.

Це треба знати:

Профілактика насильства. Поради всім учасникам освітнього процесу.

Лист МОН України від 30.05.2022 № 1/5735-22

Про запобігання та протидію домашньому насильству в умовах воєнного стану в Україні

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 р. № 129 внесено зміни до Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. № 658, і Порядку реалізації експериментального проекту із створення “єдиного входу” опрацювання звернень громадян та запитів на публічну інформацію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 р. № 972 (додаються)

Дитина зазнала сексуального насильства. Алгоритм діі.

Міжвідомча координаційна рада з питань правосуддя щодо

неповнолітніх.

Стало відомо, що дитина зазнала сексуального насильства: що робити та куди звертатися?
Під час війни в Україні діти щодня зазнають насильства, в тому числі
сексуального. Сексуальне насильство* завдає дитині найбільш негативного впливу не тільки на її фізичний стан, а й впливає на її розвиток та довіру до світу.
Один зі способів допомоги дітям –– це своєчасне повідомлення про факт
насильства, аби дитині та її сім’ї було надано підтримку, а її права було
захищено.

Що робити, якщо дитина зазнала сексуального насильства під час війни в Україні і вам, як фахівцю, волонтеру або як громадянину стало відомо про цей факт або у вас виникла обгрунтована підозра щодо цього?

Перш за все, необхідно забезпечити дитині перебування в безпечному
середовищі та звернутися за медичною допомогою до найближчого медичного закладу для визначення стану її здоров’я та спричинення тілесних ушкоджень,медичної фіксації факту сексуального насильства, або надати таку допомогу невідкладно.

Важливо повідомити про факт сексуального насильства щодо дитини до
правоохоронних органів: повернутися у найближчий відділ поліції або до
ювенального прокурора відділу прокуратури. Це злочин проти дитини і він має бути зафіксований, аби кривдники були притягнуті до відповідальності.

Пам'ятайте, що ювенальні поліцейські, ювенальні прокурори та слідчі в
сьогоднішніх умовах докладуть зусиль, аби проводити розслідування злочину без повторного травмування дитини, із залученням професійних дитячих психологів.

Важливо організувати надання дитини першої психологічної допомоги, щоб стабілізувати її психоемоційний стан та надати підтримку. Пам’ятайте, що підтримки потребують також і її батьки/особи, які їх замінюють.

Важливо пам’ятати, що в Україні кожна дитина має право на безкоштовного адвоката, який буде представляти інтереси дитини та надавати юридичну підтримку, що є важливим. Для цього потрібно звернутися за правовою допомогою до центрів безоплатної правової допомоги. Якщо злочин відбувся на окупованій території – можна звернутися за такою допомогою онлайн або,навіть, телефоном.

Куди потрібно звернутися:

Якщо Ви перебуваєте на території України:
Національна поліція України – 102 (по регіонах
Органи прокуратури https://warcrimes.gov.ua/
(у регіонах: https://gp.gov.ua/ua/posts/sajti-oblasnih-prokuratur)

Військова адміністрація - за місцем вчинення злочину або за місцем
перебування
Медична допомога – 103
Безоплатна правова допомога – 0 800 213 103
Національна дитяча гаряча лінія 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного
телефону) або 116 111 (з мобільного)
ТЕЛЕГРАМ КАНАЛИ :
@stop_russian_war_bot
@ukraine_avanger_bot
@police_helpbot (#ДійПротиНасильства)

Якщо Ви перебуваєте на тимчасово окупованій території:
Телефонна лінія Офіс Генерального прокурора щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту - (096) 755-02-40
Національна гаряча лінія для дітей та молоді ЮНІСЕФ та Ла-Страда Україна 0800 500 225 (з мобільного або стаціонарного телефону) або 116 111 (з
мобільного)
Cайт https://www.unicef.org/ukraine/
Консультації можна також отримати онлайн:
Instagram: @childhotline_ua
Facebook: @childhotline.ukraine
Telegram: @CHL116111

Інформацію підготовано експертами Міжвідомчої координаційної ради спільно з ювенальними прокурорами Офіс Генерального прокурора, в межах проєкту Всеукраїнський громадський Центр "Волонтер" за підтримки UNICEF Ukraine.

Рекомендації батькам. Правила "Тут мене не торкайся".

Як відстоювати власні кордони і про інше...

10 книжок, які допоможуть вашій дитині навчитися відстоювати власні кордони і поважати чужі; розуміти, що таке безпечні і небезпечні дотики; сміливо казати "ні" навіть тим, хто має над тобою владу; любити своє тіло і бути йому вдячною; розпізнавати маніпуляцію та аб'юз; не боятися просити про допомогу; використовувати концепцію згоди як у романтичних, так і дружніх стосунках. Рекомендую!
1. "Так і ні. Почуття" Пауліна Ауд (від 3 до 6 років)
2. "Малечі про інтимні речі" Юлія Ярмоленко (від 4 до 10 років)
3. "Пишайся своїм тілом" Соня Рене Тейлор (для дівчат від 8 років)
4. "Путівник світом дорослішання" Барбара Петрущак (для дівчат від 9 років)